Tłumacz Migam

Muzyczne zakończenie karnawału w rozprzańskim gimnazjum

Już po raz trzeci w murach budynku gimnazjum w Rozprzy można było uczestniczyć we wspaniałym koncercie przygotowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Piotrkowie Tryb oraz Piotrkowską Orkiestrę Kameralną.

 

Koncert zorganizowany przez starostę Powiatu Piotrkowskiego – Piotra Wojtysiaka, przewodniczącego Rady Powiatu, a jednocześnie dyrektora gimnazjum – Bernarda Matyszewskiego, wójta Gminy Rozprza – Janusza Jędrzejczyka oraz dyrektor GCK w Rozprzy – Izabelę Kwaśniak przyciągnął licznie mieszkańców gminy Rozprza oraz powiatu piotrkowskiego.

Występ muzyków z Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej oraz Państwowej Szkoły muzycznej im. I. J. Paderewskiego pod kierunkiem Ewy Izydorczyk Grzelak dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć oraz wzruszeń. W jego trakcie usłyszeć można było standardy muzyki klasycznej, a także rozrywkowej.  Wśród wykonawców znalazły się także uczennice rozprzańskiego gimnazjum: Marta Szulc i Gabriela Wojtaszek.

Wyjątkową niespodzianką w czasie tegorocznego koncertu były życzenia złożone wszystkim Paniom z okazji zbliżającego się dnia kobiet przez starostę Piotra Wojtysiaka, przewodniczącego Bernarda Matyszewskiego  oraz wójta Janusza Jędrzejczyka. Wszystkie Panie  otrzymały również kwiaty. Po zakończonym występie na wszystkich czekała także słodka niespodzianka.

Koncerty PSM z Piotrkowa Trybunalskiego stały się w naszej gminie już tradycją, która przyciąga wielu mieszkańców. Już teraz zapraszamy na kolejny koncert w czasie przyszłorocznego karnawału.