Tłumacz Migam

Harcerze na zimowisku w gminie Rajcza

Ponad 80 druhen i druhów uczyło się, zdobywało nowe umiejętności oraz bawiło się pod opieką harcerskiej kadry i opiekunów. Wspaniałe warunki pogodowe pozwoliły na spędzenie 2 dni na stoku narciarskim w Rajczy, wyjścia na zabawy w śniegu, czy zjazdy na sankach. Harcerski program przygotowany przez przybocznych i drużynowych zawierał wiele ciekawych zajęć takich jak np. Science-lab – domowe eksperymenty naukowe, nauka dubbingu, czy tańca towarzyskiego. Zuchy wcieliły się w super-bohaterów i przez 7 dni zdobywały super moce, szyjąc swoje peleryny, ucząc się o cechach, które każdy super-bohater powinien posiadać i tworząc swoje super-kukiełki. Nie zabrakło również harcerskich świeczkowisk i nocnych ognisk, przy których siedmioro druhen i druhów złożyło Przyrzeczenie Harcerskie. Zimowisko zwieńczyła wycieczka do Wisły, gdzie harcerze zobaczyli skocznie narciarską, galerię trofeów Adama Małysza i wiślański rynek – idealne miejsce do kupienia pamiątek dla rodziców. Powrót do domu osłodził wczasowiczom słodki upominek od Wójta Gminy, który przebył z Rozprzy prawie 300 km.

Podczas zimowiska miało też miejsce bardzo ważne wydarzenie w życiu 26 Drużyny Harcerskiej „Zefir” z Niechcic. Po 4 latach prowadzenia drużyny pwd. Kacper Kołaciński przekazał funkcję drużynowego trop. Ewelinie Skrobek, która od tej chwili będzie dowodziła pięćdziesięcioosobową drużyną.

Na zakończenie zimowiska harcerze otrzymali słodki upominek od Janusza Jędrzejczyka –wójta gminy Rozprza.

Jednostki z Rozprzy i Niechcic na pewno zapamiętają ten wyjazd na długo. Harcerze po feriach wracają do śródrocznych, cotygodniowych zbiórek, a kadra szczepu już zaczyna pracę nad organizacją obozu letniego.

Przypominamy iż Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec ZHP Piotrków Tryb otrzymał z Gminy Rozprza dofinansowanie na realizację w 2019r. zadania publicznego z zakresu turystyki i krajoznawstwa pt. Organizacji turystyczno-wypoczynkowego wyjazdu dzieci i młodzieży z terenu Gminy Rozprza.