Tłumacz Migam

Ferie na półmetku

Jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zaprosiła dzieci do udziału w zajęciach organizowanych w czasie zimowych ferii. Ci, którzy zdecydowali się na wizytę w bibliotece, uczestniczyli m.in. w warsztatach plastycznych, językowych i kulinarnych. Jakie atrakcje przygotowali jeszcze bibliotekarze?

- W pierwszym tygodniu ferii przed dziećmi wystąpił krakowski Teatr Edu-Artis z przedstawieniem „Tajemnica starej szafy”. W Rozprzy spektakl obejrzało blisko 80 dzieci- mówi Izabela Kwaśniak, dyrektor biblioteki. - Przedstawienie, którego głównym przesłaniem  było zachęcenie dzieci do czytania książek, wystawione było także w Filiach Bibliotecznych w  Milejowie i Lubieniu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia językowe, na których dyskutowano  o emocjach. Dzieci uczyły się nowych słów w języku angielskim, brały udział w grach i wspólnej zabawie. Spotkanie poprowadziła pani Iwona Motylska-Krakowiak. Z dziećmi spotkały się także panie z KGW w Mierzynie. Podczas zajęć zatytułowanych „Smaki kuchni staropolskiej” Gospodynie zaprosiły dzieci do wspólnego lepienia pierogów. Były rozmowy o tradycjach i zwyczajach panujących w polskich domach. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda tradycyjny ludowy strój oraz jakie przedmioty były kiedyś przydatne w domu każdej gospodyni.

W ferie nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych. 14 lutego dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których tworzyły walentynkowe upominki. Na zakończenie pierwszego tygodnia zimowego wypoczynku, ponad 120 dzieci z gminy Rozprza obejrzało w kinie trzecią część filmu animowanego „Jak wytresować smoka”. – Przed nami kolejny tydzień pełen atrakcji. W czasie ferii zachęcamy także naszych dorosłych czytelników do odwiedzenia biblioteki. Warto w tym czasie sięgnąć po ciekawą lekturę - zachęca dyrektor biblioteki.