Tłumacz Migam

W Cekanowie dzieci się nie nudzą....

Koło Gospodyń Wiejskich w Cekanowie po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wsi. Tym razem zorganizowane zostały pierwsze otwarte warsztaty kulinarne i plastyczne dla dzieci.

Dnia 16 lutego 2019 r. w budynku sali OSP mieszkańcy mieli sposobność spotkania się i spędzenia czasu na wspólnym pieczeniu ciasteczek oraz przygotowaniu dekoracji karnawałowej. Produkty potrzebne do wykonania ozdób i słodkości zostały zapewnione przez organizatorów. Warsztaty miały charakter integracyjny. Wszyscy uczestnicy mieli wybór, w którą aktywność chcą się zaangażować. Niektórzy tworzyli piękne ozdoby, które zostaną wykorzystane do dekoracji sali OSP podczas zaplanowanej na 23 lutego 2019 r. zabawy karnawałowej dla dzieci. Znaleźli się również chętni do przygotowania wypieków. Dzieci z radością i wielkim zaangażowaniem pracowały nad przygotowywaniem zarówno pysznych ciasteczek i gofrów, jak i oryginalnych ozdób. Na zakończenie wszyscy z ogromnym apetytem degustowali wykonane przez siebie słodkości, które były smaczniejsze niż zwykle, bo sporządzone przez nich własnoręcznie. Dzięki takim inicjatywom mieszkańcy wsi mają sposobność integracji, współpracy i współdziałania. A najwspanialszy moment to radość ze wspólnie spędzonego czasu i działania dla dobra wspólnego.

Panie z KGW Cekanów bardzo serdecznie dziękują druhom OSP w Cekanowie za pomoc w organizacji warsztatów oraz wszystkim obecnym za udział i jednocześnie zapraszają na kolejne organizowane wydarzenia.