Tłumacz Migam

Zuchy z Gminy Rozprza mają już 10 lat

W piątek, 1 lutego wszystkie zuchy wraz z rodzicami, a także harcerze spotkali się wspólnie w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy żeby świętować wspaniały jubileusz 10-lecia powstania Gromady Zuchowej „Poszukiwacze Przygód” z Rozprzy.

Historia gromady rozpoczęła się 31 stycznia 2009 rozkazem komendanta hufca który otworzył okres próbny gromady zuchowej „Poszukiwacze przygód” z Rozprzy. Jej założycielką była tropicielka Agata Szulc. Po 3 latach gromada z Rozprzy stała się pełnoprawną drużyną zuchową. Aktualnie w gromadzie jest 35 dzieci, których prowadzi przewodniczka Barbara Katulska.

Uczestnictwo w gromadzie zuchowej to pierwszy krok we wspaniałej przygodzie jaką jest harcerstwo. Rozwija ono przywiązanie do ojczyzny, pielęgnuje historię, uczy szacunku do starszych oraz kształtuje samodzielność. Wszystko to organizowane jest w atmosferze dobrej zabawy, a wspomnienia z życia harcerskiego pozostają w pamięci na długo.

W uroczystości uczestniczył również wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, który pogratulował jubileuszu i życzył kolejnych lat działalności oraz rozwoju gromady. Zapewnił również, że gmina Rozprza wspiera i nadal będzie wspierać harcerzy.

Po wspaniałych występach zuchów oraz przyjęciu kolejnych dzieci w poczet drużyny przyszedł czas na urodzinowy tort oraz wspólną zabawę.