Tłumacz Migam

Podsumowanie strażackiej działalności w Powiecie Piotrkowskim

30 stycznia w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb. odbyło się coroczne spotkanie podsumowujące mijający rok. Informację z pracy komendy miejskiej przekazał komendant - st. kpt. Jakub Rytych, natomiast z pracy Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piotrkowie Tryb. – wiceprezes  Włodzimierz Kapiec.

W Gminie Rozprza w minionym roku było ich łącznie 163, w tym 7 fałszywych alarmów. Łącznie strażacy wyjeżdżali 44 razy do pożarów oraz 112 razy do innych zagrożeń (np. wypadków samochodowych). Gmina Rozprza w zawiązku ze swoim położeniem przy drodze krajowej oraz wielkością plasuje się niestety na 3 miejscu wśród gmin powiatu jeśli chodzi o liczbę interwencji. Jednak strażacy – ochotnicy z naszej gminy są jednymi z najlepszych w powiecie. W trakcie spotkania wręczono również wyróżnienia jednostkom OSP. Wśród nich znalazła się również jednostka ochotniczej straży pożarnej w Rozprzy. Warto również nadmienić, iż w ubiegłym roku zawodniczki z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Rozprzy zajęły pierwsze miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP wg regulaminu CTIF.  Specjalny dyplom odebrał naczelnik jednostki z Rozprzy – Piotr Skrobek.  

W spotkaniu podsumowującym uczestniczył również wójt gminy – Janusz Jędrzejczyk. „Bardzo się cieszę z wyróżnienia otrzymanego przez jednostkę z Rozprzy. Druhowie i druhny ochotnicy ze wszystkim jednostek na terenie naszej gminy często z narażeniem własnego życia niosą pomoc naszym mieszkańcom. Wiele jednostek w Gminie Rozprza obchodziło jubileusze 100-lecia powstania. To kilka pokoleń, często dziadków, rodziców i dzieci, którzy służą o każdej porze dnia i nocy drugiemu człowiekowi. Staramy się sukcesywnie wyposażać każdą strażnicę w najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy ze środków własnych oraz dofinansowań. Pod koniec ubiegłego roku otrzymaliśmy jako gmina 84 tysiące złotych z Funduszu Sprawiedliwości na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie, który przekazaliśmy jednostkom. W tym roku przekazaliśmy już nowoczesną motopompę do OSP w Starej Wsi, która została zakupiona z dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego. Nie poprzestajemy na tym. W dalszym ciągu staramy się o kolejne środki ze wszystkich możliwych źródeł finansowania.” – podsumowuje wójt  

 

fot.: Dariusz Kowalski, www.piotrkowski24.pl