Tłumacz Migam

Mieszkańcy promowali gminę Rozprza

W miniony weekend w Rajczy odbył się 51 Narciarski Rajd Chłopski. Tegoroczna edycja Rajdu odbyła się w duchu sportowej rywalizacji, a piękna zimowa oprawa dodatkowo podkreśliła wyjątkowość tej imprezy.

Sobota rozpoczęła się barwnym korowodem w którym uczestniczyli licznie przybyli goście. Była to okazja do spotkania samorządowców naszej gminy z samorządowcami z Polski, Słowacji i Czech.

Po korowodzie odbyły się Targi Smaków, które już po raz kolejny wygrało stoisko Gminy Rozprza. Barwne stoisko przedstawiające walory i kuchnię Naszej Gminy, przygotowało Stowarzyszenie Gospodyń Gminy Rozprza. Motywem przewodnim stoiska były potrawy z naleśników.

Po otwarciu Rajdu zawodnicy zmagali się w sportowych zawodach. Konkurencji jak zawsze było dużo, począwszy od profesjonalnych biegów narciarskich, po amatorskie zawody np. w „Bieg przebierańców” i „Zjazd na byle cym”.

Na koniec zmagań uczestnicy moli posłuchać zespołów folklorystycznych z Polski, Czech i Słowacji oraz zespołu MIG.

Wójt Gminy Janusz Jędrzejczyk dziękuje wszystkim uczestnikom, którzy poświęcili prywatny czas, za reprezentowanie naszej gminy w międzynarodowym rajdzie. Szczególne podziękowania dla pań ze Stowarzyszenia Gospodyń Rozprza oraz członków Stowarzyszenia Euroaktywni za zaangażowanie i wsparcie organizacji wyjazdu