Tłumacz Migam

Ekipa projektu Polska Światłoczuła ponownie zawitała do Rozprzy

„Miłość bezwarunkowa” to tytuł filmu dokumentalnego Rafała Łysaka, który 21 stycznia można było obejrzeć w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy. Pokaz odbył się w ramach projektu Polska Światłoczuła, a gościem specjalnym spotkania był reżyser filmu, który po zakończonej projekcji odpowiadał na pytania widzów.

Dokument Rafała Łysaka podczas ubiegłorocznego  Krakowskiego Festiwalu Filmowego został nagrodzony Złotym Lajkonikiem „za opowieść o intymnej rzeczywistości ludzi różnych pokoleń, która wymyka się stereotypowym osądom. Świat widziany z tak bliska potrafi być tolerancyjny, bo miłość jest bezwarunkowa”. Reżyser jest jednocześnie głównym bohaterem swojego dokumentu, w którym przedstawił niezwykłą, piękną relację między nim, a jego 80-letnią Babcią. Film poruszył temat ważny z punktu widzenia akceptacji społecznej, międzypokoleniowej.

Rafał Łysak po zakończonym pokazie chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Widzowie dzielili się także swoimi wrażeniami oraz poznali ciekawostki dotyczące powstawania filmu.

Polska Światłoczuła to projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Arthura Reinharta, którego głównym założeniem jest promocja polskiego kina poprzez prezentację ambitnych filmów i spotkań z ich twórcami w małych miejscowościach. Warto przypomnieć, że projekt realizowany był w Rozprzy już po raz czwarty. W ubiegłych latach mieszkańcy gminy mieli możliwość uczestniczenia w pokazie filmów „Jestem Mordercą”, „Ostatnia Rodzina” oraz „Komunia”.