Tłumacz Migam

Występy świąteczne w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy

Występy artystyczne w wykonaniu uczestników warsztatów wokalno-teatralnych, świąteczny koncert piotrkowskiego chóru CORO DESICO, wystawa prac uczestników zajęć ceramicznych oraz finał konkursu na najpiękniejszą bombkę- oto atrakcje, które 14 grudnia można było obejrzeć i usłyszeć w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy. Organizatorem spotkania była rozprzańska książnica, która z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia, zaprosiła mieszkańców gminy do wspólnego świętowania.

Podobnie jak w ubiegłych latach, występy artystyczne poprzedził finał bożonarodzeniowego konkursu zorganizowanego przez bibliotekę w Rozprzy. Zadanie polegało na własnoręcznym wykonaniu bombki. Tegoroczna edycja konkursu była rekordowa pod względem ilości zgłoszonych prac. Jury oceniło ozdoby, które wpłynęły na konkurs i przyznało wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci w wieku do 10 lat, dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat, młodzież powyżej 16 lat i dorośli. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczyła Izabela Kwaśniak- dyrektor GBP w Rozprzy.

Przed zgromadzoną licznie publicznością wystąpili uczestnicy warsztatów wokalno- teatralnych, którzy na co dzień ćwiczą swoje umiejętności pod okiem Izabeli Gandziarowskiej. „Leśna wędrówka do żłóbka w stajence” oraz „Pracowite Skrzaty”, to tytuły dwóch spektakli, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Oprócz gry aktorskiej, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Przed widownią zagrali i zaśpiewali m.in. Jagoda Domagała i Szymon Jeż.  W nagrodę za swoje zaangażowanie wszyscy mali artyści otrzymali słodkie upominki, które wręczył nie kto inny, jak Święty Mikołaj. 

-W ten wyjątkowy  wieczór było nam niezmiernie miło gościć chór CORO DESICO działający przy Centrum Idei „Ku Demokracji”. Wykonawcy zaśpiewali znane kolędy i pastorałki w nowych, wyjątkowych aranżacjach- mówi Izabela Kwaśniak.