Tłumacz Migam

Muzycy z Milejowa świętowali

Święta Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów oraz zespołów wokalno-muzycznych, której święto obchodzone jest 22 listopada. Natomiast w sobotę, 24 listopada swoje święto uczciła  Orkiestra Marszowo – Koncertowa z Milejowa. Obchody rozpoczęły się mszą świętą pw. kościele w Opieki Świętego Józefa, Świętej Marii Magdaleny i Aniołów Stróżów w Milejowie odprawioną przez proboszcza ks. Piotra Kotasa.

Po zakończonej mszy świętej Muzycy z Milejowa przenieśli zgromadzonych w wspaniały świat muzyki. Tegoroczny koncert w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę był wyjątkowy. W repertuarze znalazły się bowiem pieśni patriotyczne, które upamiętniały drogę Polaków do niepodległości. Uroczysty koncert przyciągnął tłumy mieszkańców Milejowa i okolic oraz sympatyków muzyki z terenu powiatu piotrkowskiego.

Podziękowania za wkład w rozwój kultury oraz promocję Gminy Rozprza w kraju i za granicą oraz życzenia dalszej owocnej pracy  na ręce prezesa orkiestry – Pawła Miłaka oraz kapelmistrza – Grzegorza Konopki złożył wójt gminy Janusz Jędrzejczyk.