Tłumacz Migam

Setna rocznica odzyskania niepodległości z Młodym Klubem Kibica Kasztelana Rozprza

Młody Klub Kibica to inicjatywa, która już na dobre zagościła na meczach Kasztelana Rozprza. W specjalnej strefie wszystkie dzieciaki, mogą ciekawie spędzić sobotni wieczór. Na naszych najmłodszych kibiców czekają gry i zabawy oraz masa kredek, farb i bibuły. Wszystko to pozwala naszym młodym artystom wspaniale się bawić i tworzyć niesamowite kolorowe widowisko podczas meczów siatkówki Kasztelana Rozprza.

Tym razem Młody Klub Kibica świętował 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali flagi, kotyliony oraz inne wspaniałe biało-czerwone ozdoby. Dodatkowo nasi najmłodsi kibice uświetnili rozpoczęcie meczu prezentując piękną i niezwykle długą biało-czerwoną flagę.

Działalność Młodego Klubu Kibica nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc naszych partnerów Kasztelana: Społecznej Akademii Nauk oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy, za którą bardzo dziękują!

W sobotni wieczór, na hali sportowej przy gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy zostało rozegrane kolejne spotkanie w ramach rozgrywek II ligi piłki siatkowej mężczyzn. Kasztelan podejmował aktualnego lidera rozgrywek Tubądzin MOSiR Sieradz. Drużyna z Sieradza to bardzo solidny zespół, który przed spotkaniem uchodził za zdecydowanego faworyta spotkania. Nasi siatkarze pokazali jednak, że nie zamierzają ułatwiać zadania swoim przecinkom. Od początku spotkania Kasztelan narzucił własny styl gry co pozwoliło wypracować mu kilku-punktową przewagę. Niestety MOSiR szybko wziął się do roboty i powoli niwelował stratę punktową. Doprowadziło to do zaciętej końcówki, w której lepsi okazali się doświadczeni zawodnicy z Sieradza. Druga partia była łudząco podobna do pierwszego seta. Bardzo dobry początek Kasztelana, potem chwila przestoju, i znów zacięta końcówka rozstrzygnięta na korzyść Sieradzan. Niestety także w trzeciej partii nasi siatkarze nie potrafili znaleźć sposobu, aby pokonać zespół z Sieradza. Przedmeczowe przewidywania okazały się słuszne i nasz zespół musiał uznać wyższość przeciwników przegrywając mecz 3:0 (23:25, 28:30, 16:25). Musimy jednak przyznać, że sobotnie spotkanie stało na wysokim poziomie i kibice mogli obejrzeć kawał dobrej siatkówki.

Już za tydzień Kasztelan udaje się na wyjazdowe spotkanie z zespołem SMS Spała II. Natomiast kolejne spotkanie w roli gospodarza rozegra 24 listopada. Wtedy mierzyć będziemy się z zespołem LUKS Wilki Wilczyn. Już dziś serdecznie zapraszamy.