Tłumacz Migam

warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych

Warsztaty florystyczne, ceramiczne, haftu krzyżykowego, zajęcia tworzenia breloków i biżuterii.  W drugiej połowie października Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy wraz z filiami zorganizowały kolejne warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych. Chętnych do udziału w spotkaniach nie brakowało.

                Współczesne biblioteki to miejsca, które oprócz swojej podstawowej misji, jaką jest promocja czytelnictwa, pełnią także funkcję organizatora wielu wydarzeń kulturalnych dla różnych grup odbiorców. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników staramy się przygotować ciekawą ofertę zajęć i warsztatów, które zainteresują naszych czytelników- mówi Izabela Kwaśniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy.

                Nawiązując do tradycji i zwyczajów związanych z obchodzonym 1 listopada dniem Wszystkich Świętych, w trzech bibliotekach: Rozprzy, Niechcicach i Milejowie zorganizowane zostały warsztaty florystyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia haftu krzyżykowego na kanwie adresowane do dorosłych, na które zaprosiła filia w Lubieniu. Każdy, kto natomiast chciał stworzyć oryginalną bransoletkę czy breloczek mógł odwiedzić bibliotekę w Mierzynie. Lepienie ozdób i przedmiotów z gliny to zadanie, z którym co dwa tygodnie radzą sobie uczestnicy warsztatów ceramicznych organizowanych w bibliotece w Rozprzy. Spotkania prowadzi Anna Zemke z Pracowni Ceramicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Najbliższe zajęcia planowane są na 31 listopada.

Jak zapewniają bibliotekarze, w ostatnim czasie na półkach pojawiło się także mnóstwo książkowych nowości. Dzięki dotacji otrzymanej w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”- Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, biblioteki mogły wzbogacić swój księgozbiór o nowe pozycje.