Tłumacz Migam

Seniorzy uczestniczyli w zajęciach malowania jedwabiu

Projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy „Malowanie na jedwabiu- warsztaty twórcze” realizowany był od września do października w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Dzięki dofinansowaniu ze środków Łódzkiego Domu Kultury i Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, 35 seniorów z gminy Rozprza uczestniczyło w warsztatach rękodzielniczych realizowanych w pięciu bibliotekach.

Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 10 października w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy. Uczestnicy i zaproszeni goście mogli przyjrzeć się powarsztatowej wystawie jedwabnych apaszek oraz prezentacji zdjęć. Na spotkaniu obecny był Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury, Jacek Sokalski, który przedstawił ofertę aktualnych oraz planowanych projektów skierowanych  do seniorów. Swoje zadowolenie z realizacji tego typu aktywności  na rzecz osób 60 + wyraził także zastępca wójta gminy Rozprza, Artur Cubała. Wydarzenie zwieńczyło wystąpienie Elżbiety Stępień, autorki książki „Ta kobieta”.

Integracja lokalnych środowisk seniorskich, rozwijanie zainteresowań oraz zaspokojenie potrzeb edukacyjno- artystycznych osób po 60 r.ż., to główne cele, które udało się osiągnąć poprzez realizację projektu "Malowanie na jedwabiu-...", którego koordynatorem była Izabela Kwaśniak- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy. Działania podjęte przez bibliotekę były uzupełnieniem realizowanego przez Łódzki Dom Kultury programu „Przystanek 60+”.

logotypy-zbiorcze-kolor-2018.j-1533116860.jpeg

logo 60+.jpeg