Tłumacz Migam

Kibice Kasztelana wypełnili halę w Rozprzy

Rozgrywki II ligi po raz pierwszy w historii zawitały do Rozprzy. W pierwszym historycznym spotkaniu Kasztelan Rozprza podejmował zespół SPS Konspol Słupca. To wyjątkowe spotkanie przyciągnęło na halę sportową w Rozprzy całą rzeszę kibiców, którzy na pewno nie mogli narzekać na nudę. Wśród kibiców byli również wójt Gminy Rozprza - Janusz Jędrzejczyk oraz przewodniczący Rady Gminy Rozprza - Tomasz Gemel. 

Dla wszystkich, którzy w sobotni wieczór przybyli na mecz Kasztelana czekała cała masa atrakcji. Dla najmłodszych kibiców Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy przygotowały kącik Młodego Klubu Kibica. Dzieci miały możliwość ozdobić swoje buzie kolorowymi farbami, brać udział w licznych zabawach i konkursach. W trakcie spotkania nasi najmłodsi kibice utworzyli także najbardziej kolorowy i radosny sektor na naszych trybunach.

Dla nieco starszych kibiców Kasztelana przygotowano konkursy z wiedzy na tema historii klubu z Rozprzy. Na najwierniejszych sympatyków Kasztelana czekały nagrody ufundowane przez agencję reklamową Wizja Reklamy. Sympatycy Kasztelana mogli także nabyć nowe gadżety. Wśród nich szaliki i smyczki z nowym logiem naszego klubu. Ich zakup w całości wspiera działalność  klubu.

Pierwszy set spotkania nie przyniósł wielkich emocji, drużyna ze Słupcy szybko wypracowała sobie kilku punktową przewagę, którą utrzymali do końca seta. Ostatecznie Konspol wygrał pierwszą partię spotkania 19:25. W drugiej partii Kasztelan zdecydowanie poprawił jakość swojej gry. Pozwoliło to odwrócić tendencję z poprzedniej partii. Dzięki dobrej grze w bloku i w obronie nasi siatkarze wygrali drugiego seta 18:25. Kasztelan rozpoczął równie dobrze trzecią partię spotkania, jednak w dalszej fazie seta do głosu znów doszli zawodnicy ze Słupcy. Goście odrobili stratę punktową, by w końcówce seta przeważyć go na swoją korzyść. Niestety Kasztelan przegrał także czwartą partię spotkania. Mecz zakończył się wynikiem  3:1 dla drużyny SPS Konspol Słupca. 

Zawodnikom Kasztelana życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach. Najbliższy mecz w Rozprzy odbędzie się 20 października. Drużyna z Rozprzy podejmować będzie drugi zespół Skry Bełchatów. Serdecznie zapraszamy!

Info: www.kasztelanrozprza.pl