Tłumacz Migam

Rozprza wyróżniona w konkursie "Gmina na Szóstkę"

Rozprza została wyróżniona w samorządowym konkursie "Gmina na Szóstkę", który został rozstrzygnięty podczas Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki Łódzkie 2018 w Łodzi.

We wtorek, 24 września, w Hotelu Ambasador Premium w Łodzi wręczono wyróżnienia samorządom, które przystąpiły do konkursu Dziennika Łódzkiego "Gmina na Szóstkę". W konkursie wzięło udział 27 gmin, kapituła konkursu wyróżniła 9 z nich za inwestycje ekologiczne ważne dla lokalnych społeczności, m.in. gminę Rozprza (powiat piotrkowski) za kompleksową rewitalizację Rynku Piastowskiego w Rozprzy, na którym później stanęła drewniana mini makieta grodziska, ukazująca, jak Rozprza mogła wyglądać 950 lat temu. 

Wójt Rozprzy Janusz Jędrzejczyk przybliżył zebranym położenie gminy Rozprza i zaprosił do oglądania zrewitalizowanego Rynku. Podkreślił, że samorząd stawia na bezpieczeństwo, również poprzez budowę dróg wspólnie z piotrkowskim starostwem i GDDKiA. Pochwalił się również tym, że po siedmiu latach starań udało się wprowadzić ponad 200 hektarów terenów do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które czekają już tylko na inwestorów. 

- Cieszę się, że jesteśmy wśród wyróżnionych gmin, to duży sukces, bo staramy się, żeby mieszkańcom żyło się coraz lepiej w naszej gminie. Rynek w Rozprzy zyskał wyróżnienie, bo choć przedzielony jest drogą krajową nr 91, to ma swój klimat i każdy kto tędy przejeżdża zwraca na niego uwagę - powiedział wójt Janusz Jędrzejczyk.

Dodał, że w tej chwili gminie najbardziej zależy na pozyskaniu przedsiębiorców, którzy zainwestują w rozprzańskiej podstrefie ŁSSE, bo dzięki temu typowo wiejska i rolnicza gmina może zyskać setki miejsc pracy, a dzięki podatkom inwestować w rozwój i infrastrukturę. 

Jaka będzie Rozprza za 10 lat, zdaniem wójta? - Myślę, że za 10 lat rozwój będzie ogromny, już to widzimy. Wiele wsi staje się miejskimi dzielnicami z typowo miejską zabudową. Musimy rozwijać infrastrukturę, rozwijać strefę ekonomiczną. Nie ukrywam, że w przyszłości widzę Rozprzę już nie jako wieś, a miasteczko z potencjałem - powiedział wójt. 

Źródło: Naszemiasto.pl, autor: TYKA