Tłumacz Migam

Warsztaty twórcze dla seniorów

19 i 20 września seniorzy z gminy Rozprza uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Malowanie na jedwabiu- warsztaty twórcze”. W warsztatach wzięło udział łącznie 35 osób w wieku 60+. Spotkania organizowane były w pięciu miejscowościach, na terenie których działają biblioteki publiczne.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy oraz jej cztery filie: w Milejowie, Mierzynie, Lubieniu i Niechciach. To właśnie tam z seniorami spotkała się Małgorzata Boruch- Łukiewicz, która malowaniem na jedwabiu zajmuje się od kilkunastu lat. Dzięki dobrej pogodzie, zajęcia prowadzone były także na świeżym powietrzu.

Malowanie jedwabnych apaszek, to zadanie, z którym zmierzyli się uczestnicy warsztatów. Zanim jednak na tkaninie pojawiły się barwne wzory, wśród których głównie dominowały motywy kwiatowe, należało najpierw rozciągnąć materiał na drewnianej ramce, przygotować szablon, przenieść wzór na jedwab, a kontury obrysować guttą. Dopiero wtedy można było przystąpić do malowania apaszek odpowiednio do tego przeznaczonymi farbami. Jak można było się przekonać, warsztaty były doskonałym sposobem na kreatywne i twórcze spędzenie wolnego czasu. Uroczyste podsumowanie projektu odbędzie się 10 października w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy. Wtedy to m.in. zostanie zaprezentowana wystawa wszystkich prac, które powstały w trakcie trwania warsztatów.

Projekt „Malowanie na jedwabiu- warsztaty twórcze” organizowany jest przez Łódzki Dom Kultury Instytucję Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. Jest to jeden z 29 projektów, który otrzymał dofinansowanie ze środków ŁDK w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2018 r.

logotypy-zbiorcze-kolor-2018.j-1533116860.jpeg

logo 60+.jpeg

Rozprza

 

Niechcice

 

Milejów

 

Mierzyn

 

Lubień