Tłumacz Migam

Dotacja dla biblioteki

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy otrzymała dofinansowanie na realizację projektu "Malowanie na jedwabiu- warsztaty twórcze". Wsparcie finansowe pochodzi ze środków Łódzkiego Domu Kultury oraz dotacji celowej Urzędu Marszałka Województwa Łódzkiego. Projekt realizowany jest w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2018 r.

O dofinansowanie ubiegały się 54 samorządowe instytucje kultury z regionu: muzea, domy kultury i biblioteki. Wsparcie finansowe otrzymało 29 instytucji, na łączną kwotę 100 000 zł (50 000 zł pochodzi z dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, kolejne 50 000 zł to środki własne Łódzkiego Domu Kultury).

Umowa na realizacje projektu "Malowanie na jedwabiu-..." została podpisana 4 września br. przez Jacka Sokalskiego- Dyrektora ŁDK oraz Izabelę Kwaśniak- Dyrektor GBP w Rozprzy. Na spotkaniu obecny był także wójt gminy Rozprza- Janusz Jędrzejczyk.

Warto zaznaczyć, że jest to już trzeci projekt przygotowany przez bibliotekę w Rozprzy, który otrzymał wsparcie finansowe w ramach współorganizacji projektów na terenie naszego województwa.

Szczegóły dotyczące projektu już niebawem!

IMG_0945.CR2.jpeg

IMG_0953.CR2.jpeg