Tłumacz Migam

Rodzinne gospodarstwo Państwa Tarnowskich doceniane przez prezydentów Polski

Państwo Stanisława i Andrzej Tarnowscy wraz z synem Maciejem oraz synową Ewą wspólnie prowadzą 80-hektarowe gospodarstwo rolne. Wyspecjalizowani się oni w uprawie zboża oraz hodowli trzody chlewnej. W chwili obecnej gospodarstwo produkuje ok 4 tys. warchlaków w ciągu roku. Jednorazowo natomiast hodowanych jest 200 loch oraz ok 900 warchlaków. Całe gospodarstwo jest zautomatyzowane i bardzo nowoczesne. Chlewnia wybudowana została w 2010 roku, a park maszynowy obsługujący produkcję został zakupiony m.in. dzięki dofinansowaniu z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. Gospodarstwo stale się rozwija. W chwili obecnej trwa budowa nowej chlewni. Docelowo po zakończonej inwestycji będzie produkowane ok 16 tysięcy sztuk warchlaków. Całość inwestycji to ok 5 milionów złotych. Aktualnie został złożony wniosek o dofinansowanie na kwotę ok 900.000 zł. Celem jest nowoczesna produkcja rolna, wyspecjalizowana w hodowli zdrowych warchlaków. Priorytetem jest również bezpieczeństwo i wysoka bioasekuracja gospodarstwa. Związana jest ona m.in. z pojawieniem się w niektórych miejscach kraju Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).

W tym roku w związku z 25 -leciem Agroligi gospodarstwo Państwo Tarnowskich otrzymało złoty medal 25-lecia. Ale to nie jedyne wyróżnienia. W ciągu ostatnich kilku lat Państwo Tarnowscy zdobyli dziesiątki nagród. Gratulacje im przekazali osobiście również prezydenci Polski: Bronisław Komorowski oraz Andrzej Duda. Państwo Tarnowscy udzielają się również społecznie.

W tym roku Andrzej Tarnowski został wybrany przez Biuro Powiatowe w Piotrkowie Tryb. Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego starostą dożynkowym Dożynek Powiatowych Powiatu Piotrkowskiego, które odbędą się 16 września w Rozprzy.

Państwu Tarnowskim gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w branży rolniczej.