Tłumacz Migam

wycieczka do parku dinozaurów

Park Dinozaurów, Zwierzyniec, Park Rozrywki, Wioska Czarownic- oto tylko niektóre z licznych atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, do którego udali się uczestnicy wycieczki zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. Wyjazd odbył się 28 sierpnia w ramach akcji „Wakacje z biblioteką”.

Dzieci rozpoczęły swoją przygodę od wizyty w Zwierzyńcu, który zamieszkuje kilkadziesiąt gatunków zwierząt z różnych kontynentów. Ze względu na duży obszar terytorialny, uczestnicy wycieczki podróżowali żółtym, autobusem. Nie mniej ciekawa okazała się wizyta w Sabatówce- magicznej wiosce zamieszkanej przez sympatyczne wiedźmy i czarownice. Obowiązkowym punktem zwiedzania była wizyta w Parku Miniatur. Obecnie można w nim podziwiać ponad 40 modeli największych polskich zabytków architektonicznych.

Warto zaznaczyć, że Bałtów wyróżnia znany w całej Polsce JuraPark. To właśnie tam wzdłuż kilometrowej ścieżki dydaktycznej znajduje się blisko 100 modeli dinozaurów. W trakcie edukacyjnej wędrówki śladami prehistorycznych stworzeń, dzieci poznały historię rozwoju życia na Ziemi. Po części edukacyjnej przyszedł czas na rozrywkę. Kolorowe karuzele, dmuchane zjeżdżalnie czy rejs na pokładzie statku pirackiego z pewnością pozwoliły aktywnie wykorzystać czas wolny.

Wycieczka do Bałtowa zakończyła cykl wakacyjnych spotkań, warsztatów i zajęć organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. Był to tym samym drugi wyjazd organizowany w ramach „Wakacji z biblioteką”. Przypomnijmy, że w lipcu dzieci odwiedziły „Zaczarowany Las”- miejsce, w którym można spotkać m.in. Czerwonego Kapturka czy Jasia i Małgosię.