Tłumacz Migam

ZABRZMIAŁ PIERWSZY DZWONEK

Wakacje dobiegły końca. Poniedziałek, 3 września dla uczniów w całej Polsce był pierwszym dniem nowego roku szkolnego. Wypoczęci po wakacjach, ze wspaniałymi wspomnieniami w galowych strojach w murach szkoły w Niechcicach stanęli również uczniowie, którym towarzyszyli licznie przybyli na tę uroczystość rodzice.

Tegoroczne rozpoczęcie roku w szkole podstawowej w Niechcicach było jednak inne niż wszystkie. W tym roku murach szkoły podstawowej zagościły również dzieci z niechcickiego przedszkola. Czasowe przeniesienie przedszkola w Niechcicach do budynku szkoły podstawowej związane jest z budową nowego gmachu, którego planowane otwarcie przewidziane jest na 2020 rok.

W czasie akademii inaugurującej nowy rok szkolny miały miejsce również dwa szczególne wydarzenia:  Krystyna Mularczyk – pracownik szkoły w Niechcicach obchodziła swój jubileusz 45 lat pracy, oraz pożegnano odchodząca na zasłużoną emeryturę Alicję Waczyńską – wieloletniego pedagoga i wychowawcę. 

W uroczystościach udział wziął również wójt Gminy Rozprza - Janusz Jędrzejczyk.

Po części oficjalnej rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19 uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, gdzie pierwszy dzień spędzili na wspominaniu minionych już wakacji.