Tłumacz Migam

Wakacyjne zajęcia dla dzieci z filią biblioteczną w Niechcicach

O tym, jak w ciekawy sposób spędzić ostatnie dni wakacji, przekonali się uczestnicy warsztatów organizowanych przez Filię Biblioteczną w Niechcicach. Zajęcia trwały od 20 do 24 sierpnia i cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i młodzieży.

Dzięki warsztatom plastycznym, literackim i edukacyjnym uczestnicy mogli z powodzeniem rozwijać swoje pasje oraz zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Tak było m.in. w przypadku zajęć, podczas których wykonywane były ciekawe eksperymenty i doświadczenia z wodą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty plastyczne. W trakcie ich trwania uczestnicy poznali popularną technikę zdobienia przedmiotów- mixed media. Nowo zdobytą wiedzę można było od razu sprawdzić podczas dekorowania drewnianych latarni morskich. „W krainie przygód”, to zaś tytuł warsztatów literacko- plastycznych, których nie mogło zabraknąć podczas wakacji w bibliotece.

W programie tygodniowych spotkań znalazły się także konkurencje sportowe i zręcznościowe. Miłośnicy sportu mogli wykazać się podczas gier i zabaw rozgrywanych na boisku. Nie zabrakło przeciągania liny, rzutów karnych czy konkurencji drużynowych. Tydzień pełen atrakcji zakończyły warsztaty malowania eko- toreb.