Tłumacz Migam

Wkrótce ruszą prace…

We wtorek, 7 sierpnia nastąpiło przekazanie placu budowy – przedszkola w Niechcicach, wykonawcy inwestycji, firmie EUROINSBUD z Pabianic. To ostatni etap prac „za biurkiem”. Jeszcze w tym miesiącu rusza pełną parą prace rozbiórkowe.

Wtorkowe przekazanie placu budowy poprzedzone było podpisaniem umowy z wykonawcą, które nastąpiło w środę, 1 sierpnia. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca zobowiązał się do m.in. wyburzenia istniejącego budynku i wybudowaniu na jego miejscu nowego, przestronnego i nowoczesnego przedszkola zgodnie z przygotowanymi wcześniej planami. W obiekcie znajdzie się 5 pełnowymiarowych sal wraz z bezpośrednim dostępem do łazienek i magazynków. Zaplanowano także salę wielofunkcyjną, kuchnię wraz z zapleczem i jadalnią, wyodrębnioną szatnię dla dzieci oraz pomieszczenia dla personelu. Dla obiektu zostaną przewidziane miejsca postojowe i wewnętrzny układ drogowy, a także plac zabaw dla dzieci.

Zgodnie z podpisaną umową nowe przedszkole zostanie oddane do użytku w 2020 roku. Koszt całej inwestycji wyniesie blisko 4,5 miliona złotych. Budowa w tym momencie jest finansowana w  całości ze środków budżetowych Gminy Rozprza. Jednak cały czas poszukiwane są możliwości dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Na czas budowy nowego przedszkola, przedszkolaki zostały przeniesione do budynku szkoły podstawowej. –„Jestem bardzo dumny, że udało się rozpocząć tę inwestycję. Przyszłość i rozwój najmłodszych mieszkańców naszej gminy to dla mnie priorytet. W nowym budynku przedszkola dzieci będą mogły uczyć się i bawić w bardzo dobrych warunkach. Poprzedzone to jest jednak pewnymi niedogodnościami, które staraliśmy się zminimalizować.” – komentuje wójt Janusz Jędrzejczyk.