Tłumacz Migam

Trwają prace na drogach w Gminie Rozprza

Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa ulicy Topolowej w Niechcicach. Nadal trwa budowa drugiej części ulicy Leśnej w Rozprzy. Prace w obu przypadkach zakończyć się mają w ciągu najbliższego miesiąca. Jak podkreśla wójt gminy – Janusz Jędrzejczyk, to nie koniec inwestycji w infrastrukturę drogową na terenie naszej gminy.

Mieszkańcy ulicy Topolowej do 10 sierpnia otrzymają nową drogę z nawierzchnią asfaltową z zatokami oraz wjazdami do posesji. Wykonana została również przeprowadzona kanalizacja, która w przyszłości zostanie włączona do ulicy Zakładowej.

Natomiast drugi etap budowy ulicy Leśnej zakończy się do 31 sierpnia. W zakres tego etapu wchodzi m.in.: wykonanie nawierzchni asfaltowej o szerokości 6 metrów i długości ponad 366 metrów, przebudowa  chodników i zjazdów do posesji oraz budowa kanalizacji deszczowej na odcinku 200 metrów, a także wymiana oświetlenia ulicznego. Całość prac po przetargu wyniesie blisko 700 tysięcy złotych.   

Kolejną inwestycją drogową będzie modernizacja drogi ze Straszowa do Rajska Małego  którą wykona firma DUKT z Włoszczowej. W zakresie tych robót jest m.in.: modernizacja nawierzchni na odcinku blisko 2,5 kilometra wraz z wjazdami i poboczami, a także rewitalizacja przydrożnych rowów. Całość inwestycji wyniesie blisko 830 tysięcy złotych.  

W lipcu ruszyły również prace przy budowie drogi powiatowej Krzyżanów – Milejowiec. Inwestorem jest Powiat Piotrkowski przy wsparciu Gminy Rozprza. Finansowanie przez gminę tej inwestycji wyniesie 750 tysięcy złotych. Łącznie wykonany zostanie 6-cio kilometrowy odcinek drogi.

Inwestycje w infrastrukturę drogową to jeden z naszych priorytetów. W planach mamy kolejne budowy oraz remonty dróg i chodników. Niestety potrzeby są duże, a środki z budżetu oraz zewnętrzne, które możemy pozyskiwać są ograniczone. Niemniej jednak staramy się nieprzerwanie zwiększać komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo podróżnych w naszej gminie dokonując kolejnych modernizacji mówi wójt Janusz Jędrzejczyk. Chcemy tak prowadzić prace, aby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Choć nie będzie tak, że nie będą wcale uciążliwe. Aby było bardziej komfortowo, musimy się troszkę przemęczyć. Dlatego proszę o wyrozumiałość  - kontynuuje wójt gminy.