Tłumacz Migam

Zakończyły się "Wakacje z biblioteką"

Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zaprosiła dzieci w wieku 6-15 lat do udziału w dwutygodniowych letnich zajęciach. Akcja „Wakacje z biblioteką”, której patronował Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza, potrwała do 13 lipca.

Cykl wakacyjnych spotkań w bibliotece otworzył występ Pawła Robaszka. Podczas balonowego show dzieci przekonały się, że z balonów można stworzyć niemal wszystkie przedmioty czy postaci.  W pierwszym tygodniu „Wakacji z biblioteką” dzieci uczestniczyły także w warsztatach  plastycznych, których głównym celem  było kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych. Z kolei zajęcia „Sport to zdrowie- niech każdy się o tym dowie” zorganizowane na boisku przy szkole podstawowej po raz kolejny dowiodły, że dzieci uwielbiają sportową rywalizację. Wyjazd do kina na projekcję filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny-historie” był zwieńczeniem pierwszego tygodnia wakacyjnych atrakcji przygotowanych przez bibliotekarzy.

W drugim tygodniu, dzieci wzięły udział w wycieczce do Zaczarowanego Lasu, gdzie spotkały się z bajkowymi postaciami tj. Czerwonym Kapturkiem, złą Babą Jagą czy Jasiem i Małgosią. Nie był to jedyny wyjazd przygotowany w tym czasie dla najmłodszych. Premierowy seans „Iniemamocni 2” w kinie Helios obejrzało w piątkowe przedpołudnie  blisko 100 dzieci z terenu gminy. Jedną z atrakcji minionego tygodnia był Turniej Petanque, popularnej we Francji gry towarzyskiej.

Warto dodać, że akcja „Wakacje z biblioteką” od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które postanowiły spędzić letni wypoczynek w domu. Tylko w tegorocznej edycji akcji, każdego dnia w zajęciach uczestniczyło blisko 80 dzieci.

DSC06092.jpeg

DSC05596.jpeg