Tłumacz Migam

WESOŁO PŁYNIE NAM CZAS W MIERZYNIE

Już po raz czwarty i na pewno nie ostatni strażacy z jednostki ochotniczej straży pożarnej w Mierzynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowali Festyn Rodzinny dla wszystkich mieszkańców.

Tak jak w roku poprzednim obchody rozpoczęły się uroczystą mszą odpustową w kościele parafialnym pw. Świętego Mikołaja w Mierzynie, skąd uroczyście wyruszono we wspólnym pochodzie na plac przy jednostce OSP, gdzie otwarcia dokonał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rozprzy - Artur Cubała prezes OSP Mierzyn – Andrzej Krasoń, skarbnik jednostki w Mierzynie – Krystian Misztela oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie – Bożena Piątkowska. Wśród przybyłych na tę uroczystość gości nie mogło zabraknąć starosty powiatu Piotrkowskiego – Stanisława Cubały oraz wójta gminy Rozprza – Janusza Jędrzejczyka.

Dzięki ofiarności darczyńców, sponsorów oraz bezinteresownej pracy i zaangażowaniu mieszkańców Mierzyna udało się zorganizować wspaniałą imprezę na której każdy znalazł coś dla siebie. Wśród atrakcji znalazły się m.in.: animacje dla dzieci, malowanie twarzy, zawody sportowe oraz puszczanie wielkich baniek mydlanych.   W programie nie zabrakło corocznego meczu piłki nożnej kawalerów przeciwko żonatym. W tym roku puchar ufundowany przez prezesa OSP Mierzyn – Andrzeja Krasonia trafił w ręce żonatych. W czasie Festynu rodzinnego w Mierzynie dzięki uzyskanej dotacji ze starostwa powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim mieszkańcy oraz przybyli goście mogli dowiedzieć się o historii wsi w przygotowanym specjalnie na tę okazję programie: „Bez nich, Nie byłoby Nas…”.

Po występach lokalnych artystów, m.in.: zespołu „Sami Swoi” oraz Orkiestry Kasztelania Band na scenie pojawiła się jedna z gwiazd wieczoru – zespół „DEJW”, który zaśpiewał swoje największe przeboje. Kolejnym zespołem, który rozpalił mierzyńską publiczność był „LONG & JUNIOR”, po którego koncercie odbył się pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka pod gwiazdami.