Tłumacz Migam

Akcja „Wakacje z biblioteką” na półmetku!

Balonowe animacje, zajęcia edukacyjne, plastyczne, gry i zabawy ruchowe oraz wyjazd do kina- oto atrakcje przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy w pierwszym tygodniu akcji „Wakacje z biblioteką”. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku i potrwają do 13 lipca.

Po raz kolejny bibliotekarze z Rozprzy wspólnie z Januszem Jędrzejczykiem, wójtem gminy, zaprosili dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych zajęciach. Program dobrany był tak, aby każdy znalazł w nim coś ciekawego dla siebie.

Cykl zajęć rozpoczął się od interaktywnego pokazu balonowej magii w wykonaniu Pawła Robaszka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, których tematem przewodnim była ekologia. Trwające właśnie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej z pewnością zachęciły najmłodszych do większej aktywności fizycznej. Zajęcia pod hasłem „Sport to zdrowie- niech każdy się o tym dowie”, które zostały zorganizowane na boisku przy Szkole Podstawowej, po raz kolejny dowiodły, że dzieci uwielbiają sportową rywalizację. Wyjazd do kina Helios na seans „Han Solo: Gwiezdne wojny-historie” był zwieńczeniem pierwszego tygodnia wakacyjnych spotkań z bibliotekarzami.

Warto dodać, że akcja „Wakacje z biblioteką” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, o czym może świadczyć wysoka frekwencja na zajęciach.