Tłumacz Migam

Gmina Rozprza inwestuje w drogi

Jest to kolejna po budowie drogi w Janówce, ulicy Lazurowej w Milejowie oraz ulicy Leśnej w Rozprzy inwestycja w infrastrukturę drogową w naszej Gminie w tym roku. W planach są również kolejne remonty oraz budowy dróg gminnych, m.in. ulicy Topolowej w Niechcicach.

Na budowę drogi pomiędzy Starą Wsią a Białocinem, Samorządowi Gminy udało się pozyskać ze środków ministerialnych dofinansowanie w wysokości 1.309.500 zł. Łączny koszt budowy blisko 3,5 kilometra drogi wyniósł ponad 1,5 miliona złotych. Warto przypomnieć, że Gmina Rozprza, jako jedna z dwóch w Powiecie Piotrkowskim otrzymała dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

W ramach inwestycji wykonana została jezdnia asfaltowa o szerokości 5 metrów wraz z poboczami, wykonano zatokę postojową przy szkole Podstawowej w Nowej Wsi, wyregulowano przydrożne rowy, przebudowano zjazdy do posesji, oraz wykonano utwardzenia przy kapliczce i przystanku PKS. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zamontowano również progi zwalniające przy szkole podstawowej oraz wykonano pasy akustyczne.

Warto zaznaczyć, że wykonawca robót – firma DUKT z Włoszczowej ukończyła inwestycję miesiąc przed planowanym zakończeniem jej zakończeniem.