Tłumacz Migam

Jubileuszowe XV Dni Gminy Rozprza za nami

W czasie tegorocznego święta naszej Gminy wystąpiły trzy rockowe gwiazdy: Golden Life, Oddział Zamknięty oraz Czerwone Gitary. Zanim jednak z głośników popłynęły dźwięki gitar elektrycznych i perkusji na scenie pojawili się lokalni artyści.

Dwudniowe święto rozpoczęły jak co roku zawody: wędkarzy, którzy walczyli o puchar wójta gminy Rozprza – Janusza Jędrzejczyka oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Pierwszych na scenie już od wczesnych godzin popołudniowych w sobotę można było zobaczyć uczniów ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Rozprza.  Barwne stroje, wzruszeni rodzice, szczęśliwe i trochę stremowane dzieci – tak w skrócie można opisać wspaniałe występy naszych małych artystów. Mimo rozpoczętych dzień wcześniej wakacji frekwencja zarówno tych występujących, jak i kibicujących swoim koleżankom i kolegom dzieci była wspaniała.

W czasie tegorocznych Dni Gminy swój jubileusz 70-lecia istnienia świętował zespół piłkarski GKS Czarni Rozprza. Oprócz części oficjalnej w czasie której Grzegorz Adamczyk – wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Tryb. odznaczył  działaczy i piłkarzy Czarnych odznakami OZPN rozegrano również mecz pomiędzy aktualnymi piłkarzami, a Old Boyami, który zakończył się remisem 1:1.

Tuż przed koncertami sobotnich gwiazd wieczoru na scenie wystąpiła wielokrotnie nagradzana i występująca nie tylko w całej Polsce, ale również Europie Orkiestra Marszowo – Koncertowa z Milejowa pod batutą Grzegorza Konopki.

Rockowy maraton rozpoczął zespół Golden Life. Mimo niesprzyjającej pogody koncert przyciągnął wielu widzów, którzy wspólnie z muzykami zaśpiewali m.in.: „Oprócz błękitnego nieba”. Natomiast tuż po godzinie 22 na rozprzańskiej scenie stanął „Oddział Zamknięty”, który jeszcze bardziej rozgrzał publiczność. Na widowni można było zobaczyć fanów w koszulkach z charakterystycznym logiem OZ.

Niedzielne obchody XV Dni Gminy Rozprza rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Sanktuarium N.M.P. Matki Życia w Rozprzy. W jej trakcie zagrał góralski Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Rajczańska”, który specjalnie na tę okazję przyjechał do Rozprzy na czele z przewodniczącym rady gminy Rajcza – Dariuszem Płoskonką. Zespół „Ziemia Rajczańska” wystąpił również przed szerszą publicznością na scenie. Tuż przed występem „górali z Żywiecczyzny”, wójt Gminy Rozprza  Janusz Jędrzejczyk wraz z przewodniczącym Rady – Tomaszem Gemelem oraz Dariuszem Płoskonką  wymienili się Listami Intencyjnymi. Jest to pierwszy krok do sformalizowania kilkuletniej już współpracy Gminy Rajcza oraz Gminy Rozprza. Współpraca pomiędzy Samorządami to przede wszystkim wymiana doświadczeń oraz wspólny rozwój kulturalny i sportowy. 

O godzinie 13:00 przed sceną rozpoczął się po raz trzeci Gminny Turniej Sołectw. Sponsorem tegorocznych rozgrywek była firma Flexipal. Wzięło w nim udział 10 sołectw z gminy. Przygotowane konkurencje miały na celu integrację mieszkańców. Wszyscy bawili się znakomicie. Turniej wygrała drużyna z Lubienia, tuż za nią na podium znalazło się Rajsko Duże, a na trzecim miejscu Rozprza. Podsumowania zawodów, wręczenia nagród oraz podziękowań dla uczestników dokonał wójt Gminy Rozprza oraz dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią firmy Flexipal- Łukasz Marcinkowski.

Serdecznie dziękujemy firmie Flexipal za zasponsorowanie III Turnieju Sołectw.

Wyjątkowy występ sceniczny w czasie niedzielnego święta gminy zaprezentowała również skrzypaczka - Mariana Iatco z Mołdawii, która na zaproszenie wójta – Janusza Jędrzejczyka przyjechała wraz z delegacją na święto naszej Gminy z miasta partnerskiego – Glodenii. Goście z Mołdawii byli z nami całą niedzielę, wspólnie bawiąc się na Dniach Gminy Rozprza.

Po występach Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, dzieci z Gminnego Centrum Kultury z Rozprzy oraz orkiestry Swing Band Kasztelania z Rozprzy na scenie pojawił się zespół Red Dance, który wprowadził wszystkich w taneczny klimat przed koncertem niedzielnej gwiazdy wieczoru – zespołu Czerwone Gitary.

Na zakończenie XV Dni Gminy Rozprza została zorganizowana Strefa Kibica, w trakcie której kibicowaliśmy biało-czerwonym w meczu z Kolumbią. Niestety mimo gorącego dopingu nasza reprezentacja poległa 0:3.

Po fatalnym meczu na osłodzenie goryczy porażki, a także zakończenie XV Dni Gminy Rozprza został zorganizowany pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie  Dni Gminy Rozprza strażakom z jednostek OSP z terenu gminy, służbom porządkowym, artystom, nauczycielom, kołom gospodyń oraz wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do organizacji uroczystych obchodów święta gminy.

 Dziękujemy mieszkańcom gminy oraz gościom za niepowtarzalny klimat podczas tegorocznych Dni Gminy Rozprza.

Szczególne podziękowania kierujemy również na ręce sponsorów:

 1. FLEXIPAL POLSKA
 2. RAJTRAK Piotr Kowalski z Rajska Małego
 3. AA PPHU ROL-BUD, Aneta i Adam Szulc z Rozprzy
 4. Catering BAF, Andrzej Franczak
 5. MadejBud Aldona i Sebastian Madej z Wronikowa 
 6. Joanna Dukowska Biuro Turystyczne „Wenus”
 7. P.U.H. EUROSPRZĘT Mieczysław Wieczorek z Niechcic
 8. M.M. Metal-Bud Maciej Misztald
 9. Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim oddział w Rozprzy
 10. Piekarnia- Cukiernia Niechcice, Anna i Jerzy Wiktor
 11. Grupa Producentów Rozsad KRASOŃ sp. Z o.o.
 12. Niechcice sp. z o.o. Stanisław Tarkowski
 13. DELIKATESY Joanna i Paweł Suchodolscy z Rozprzy
 14. Hurtownia hydrauliczna Mariusz Turniak
 15. Magdalena i Marcin Środa Dom Pomocy Społecznej PRZYSTAŃ we Wronikowie
 16. Hurtownia styropianu tynków i farb elewacyjnych Grupa Jeż
 17. Przedsiębiorstwo usługowo-handlowe TRANSPED Jerzy Wojtasik
 18. Ubezpieczenia Marta i Mateusz Czabańscy
 19. kwiaciarnia Stylowa - Barbara i Anna Duszyńskie
 20. Hurtownia Pokryć Dachowych Jacek Lasek
 21. Delikatesy Majami, Marcin Maj
 22. PROCOMP, Cezary Skóra
 23. PHU Remar Małgorzata Ryżewska z Rozprzy
 24. DKW-BUD Krzysztof Wiśniewski
 25. Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Elanda
 26. JAREX  Jarosław Błażejewski
 27. Tartak Kodrewex Wioletta Kotlewska
 28. Przedsiębiorstwo Projektowo – wykonawcze AL.-Drog
 29. Dom Weselny MAXIM, Marta i Piotr Duszyńscy z Rozprzy
 30. ABC za rogiem, Grzegorz Krawczyk
 31. F.H.U. Jan Listwoń z Rozprzy
 32. PPHU Krzysztof Biegański
 33. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów T&M sp. z o.o
 34. PU CEZIMEX Cezary Misztela
 35. Sklep ABC Aneta Piwowarska
 36. Jolanta Balcer
 37. PHU General Service Woźniakiewicz z Jeżowa
 38. Usługi Projektowo-Budowlane inż. Andrzej Wierzbowski
 39. DCR z Woli Krzysztoporskiej
 40. EUROGAZ Roman Stawiak z Łochyńska
 41. Zakład Gospodarki Komunalne w Rozprzy
 42. Waldi, Waldemar Janik z Rozprzy
 43. Granibet, Marcel Ryżewski z Rozprzy
 44. Katarzyna i Paweł Kowalczyk z Rozprzy
 45. Andrzej Tarnowski z Cieślina

SOBOTA

 

NIEDZIELA