Tłumacz Migam

Krwiodawcy rywalizowali

W niedzielę, 17 czerwca na placu OSP w Rozprzy rozegrana została Rejonowa Spartakiada Honorowych Dawców Krwi PCK. W zawodach wzięły udział reprezentacje z Rozprzy, Moszczenicy, Bab, Woli Krzysztoporskiej, Gorzkowic, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Idzikowic z powiatu opoczyńskiego. Organizatorem Spartakiady był klub HDK PCK z Piotrkowa Trybunalskiego, którego prezesem jest Halina Ałaszewska.

Kluby rywalizowały w sześciu konkurencjach: rzucie piłką lekarską, rzucie lotkami, wyścigu w workach, skokach w dal oraz w konkursie wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu. Po zaciętej, ale przebiegającej w wesołej i przyjaznej atmosferze rywalizacji zwycięzcami zawodów o puchar wójta Gminy Rozprza – Janusza Jędrzejczyka została drużyna z Bab. Na drugim miejscu po przeprowadzonej dogrywce znaleźli się reprezentanci HDK PCK z Woli Krzysztoporskiej, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Gorzkowic.

Celem spartakiady, oprócz wspólnej zabawy i rywalizacji jest przede wszystkim integracja środowiska krwiodawców oraz popularyzacja oddawania krwi.

Wójt Gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk podziękował wszystkim zawodnikom za udział w spartakiadzie, ale przede wszystkim podziękował za to, że tak ochoczo chcą pomagać drugiemu człowiekowi, oddając swoją krew i tym samym często ratując życie.