Tłumacz Migam

Maraton muzyczny z Wolontariuszami PGE

Wolontariusze PGE zorganizowali warsztatowy maraton „Muzyczne inspiracje”, w którym  uczestniczyło blisko trzydzieścioro dzieci z Gminy Rozprza oraz bełchatowska społeczna grupa warsztatowa „Serce z jabłka”. Warsztaty to jedna z aktywności realizowana w ramach tegorocznego projektu „Rozwijanie muzycznych pasji mieszkańców naszego regionu” prowadzonego przez Wolontariuszy PGE w ramach programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”

Grupę warsztatową  aktywnych, otwartych na społeczne działania osób tworzą: Marta Czyżewska, Kinga Golanowska-Gorgoń, Jolanta Ludwiczak, Iwona Odrzywół, Mariusz Broś, Jan Ludwiczak, Marek Łukasik, Robert Matyjaszczyk, Marian Pawelczyk, Jacek Skrobek, Arkadiusz Strzelecki, Krzysztof Wiaderny, Grzegorz Ziemba oraz Tomasz Odrzywół - lider regionalny wolontariatu.

Maraton „Muzyczne inspiracje”, rozpoczął się od interakcyjnej gry ruchowej „muzyczny wygibas”, po której uczestnicy zajęć tworzyli wizje muzyków wybranego przez siebie gatunku muzycznego np.: popu, rapu czy disco polo. Tak powstała mini galeria ciekawych i różnorodnych prac plastycznych. (zdjęcia)

Drugą część warsztatów stanowił muzyczny quiz: „Jaka to melodia, jaki to przebój” przygotowany przez zaproszonego do udziału w zabawie prezesa lokalnej orkiestry „Kasztelania Swing Band” p. Jana Życińskiego. Młodzież z zaciekawieniem słuchała także opowieści o tym jak zmieniały się style w muzyce, w różnych okresach, jakiej muzyki najczęściej i najchętniej słuchano, śpiewano, tańczono. Po wspólnym śpiewaniu uczestnicy warsztatów rozwiązywali przygotowana przez Wolontariuszy krzyżówkę muzyczną.

Maraton zakończył wspólny grill w ogrodzie Gminnego Centrum Kultury w altanie „Twórczych myśli”.

Siła wolontariatu

Warto podkreślić, że liderzy regionalni wolontariatu PGE działają bardzo intensywnie na terenie kilku województw naszego kraju. Realizują projekty całoroczne, w które zaangażowani są pracownicy-wolontariusze z różnych spółek Grupy Kapitałowej PGE. Ubiegłoroczny, pilotażowy projekt, w którym wzięło udział 10 liderów regionalnych zakończył się wspaniałymi efektami.

Programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” organizowany jest przez Grupę Kapitałową PGE oraz Fundację PGE, a jego głównymi celami są aktywizacja i integracja pracowników z lokalnymi społecznościami oraz rozwój postaw prospołecznych wśród pracowników PGE. Do tej pory przez 4 lata trwania programu PGE „Pomagamy” wolontariusze z Grupy Kapitałowej PGE zrealizowali 160 prospołecznych projektów na terenie całej Polski. Poświęcili ponad 42 tysiące godzin swojego czasu wolnego, a także zmobilizowali współpracowników i rodziny, aby stworzyć coś dobrego i wprowadzić trwałe pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu.