Tłumacz Migam

Bo rodzina jest najważniejsza

Przełom maja i czerwca to 3 ważne daty dla wszystkich rodzin. 15 maja świętujemy Międzynarodowy Dzień Rodzin, 26 maja składamy życzenia wszystkim mamom, 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka, natomiast 23 czerwca swój dzień obchodzą wszyscy ojcowie. To właśnie w tym czasie placówki oświatowe na terenie naszej Gminy organizują dla swoich uczniów oraz ich rodziców uroczystości, często połączone z piknikami. Tak też było 8 czerwca. Świętować jako pierwsza rozpoczęła Szkoła Podstawowa w Milejowie. Na pikniku licznie pojawili się rodzice, którzy gromkimi brawami dopingowali swoje pociechy, które występowały m.in. w pokazie talentów. Po południu Pikniki Rodzinne odbyłby w Nowej Wsi oraz Mierzynie. Tutaj również piękna pogoda oraz moc atrakcji przygotowana przez szkoły we współpracy ze sponsorami oraz Gminą Rozprza przyciągnęły dzieci wraz z rodzicami. We wszystkich uroczystościach uczestniczył również wójt Gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk, którzy kibicował dzieciom i ich rodzicom w czasie różnego rodzaju konkurencji.

Organizowane pikniki rodzinne to doskonała okazja do wspólnej zabawy rodziców ze dziećmi oraz nauczycielami. W dzisiejszych czasach, kiedy każdy jest zabiegany, wspólne spędzenie czasu jest niebywale ważne do rozwijania więzi rodzinnych. Dzięki pracy dyrekcji oraz wszystkich pracowników szkół, wspólna zabawa jest niebywale atrakcyjna. To też bardzo dobra okazja do pochwalenia się wynikami naukowymi i sportowymi szkół.

Dyrekcja oraz nauczyciele ze szkół podstawowych z Milejowa, Nowej Wsi oraz Mierzyna serdecznie dziękują wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizacji pikników i serdecznie zapraszają już za rok.