Tłumacz Migam

"W świecie baśni Andersena"

23 maja w Szkole Podstawowej im. ppłk. St. Sienkiewicza w Milejowie odbył się VI Gminny Konkurs Literacko-Czytelniczy "W świecie baśni Andersena". W tym roku wzięli w nim udział czwartoklasiści ze szkół z: Niechcic, Nowej Wsi, Mierzyna, Straszowa i Milejowa.

Podczas konkursowej rywalizacji zawodnicy wykazali się dogłębną znajomością nie tylko utworów wielkiego baśniopisarza, ale również jego biografii. Czwartoklasiści sprawnie wymieniali bohaterów baśni, kojarzyli najważniejsze wydarzenia, układali puzzle i rozwiązywali kalambury. Sporo radości przysporzyła konkurencja odgadywania po dotyku, przez jednego zawodnika każdej z drużyn, rekwizytów powiązanych z baśniami Andersena. Komisja, w skład, której wchodzili opiekunowie uczestników konkursu, po siedmiu konkurencjach wyłoniła zwycięzców:

III miejsce - SP Niechcice,

II miejsce - SP Mierzyn,

I miejsce – SP w Milejowie w składzie: Anna Ingier, Julia Puk i Lena Stępień.

Dyrektor szkoły Iwona Misztela wręczając wszystkim uczestnikom konkursu nagrody, ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską "Grosik", gratulowała serdecznie wiedzy na temat życia i twórczości H. Ch. Andersena oraz zaprosiła, w imieniu organizatorów - A. Laczek i U. Apanowicz, na kolejny -  VII Konkurs Literacko-Czytelniczy, który odbędzie się w przyszłym roku.