Tłumacz Migam

Uroczyście rozpoczęli projekt "Promocji czytelnictwa i bibliotek

12 maja w Wolborskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta odsłona projektu „Promocja czytelnictwa i bibliotek”. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy bibliotek, bibliotekarze, czytelnicy oraz zaproszeni goście. Na uroczystości obecny był również wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, który wspólnie z przedstawicielami gmin i miast powiatu piotrkowskiego otrzymał statuetkę za podejmowanie licznych działań na rzecz rozwoju bibliotek. W ramach podziękowania za podejmowanie inicjatyw służącym upowszechnianiu czytelnictwa, upominki  otrzymali także dyrektorzy bibliotek, w tym Izabela Kwaśniak- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy.

W dalszej części spotkania można było wysłuchać wystąpienia mówcy motywacyjnego- Jolanty Kopeć, która przekonywała zebranych o potrzebie współpracy między instytucjami oraz niezwykłej roli książki w życiu człowieka. Na scenie wystąpił także Jan Krajewski, Prezes Polskiego Związku Bibliotek, który wypowiedział się na temat czytelnictwa w Polsce. Prelekcję „O roli bibliotek w budowaniu drogi do Niepodległości” wygłosił dr Sebastian Adamkiewicz, adiunkt w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Zwieńczeniem uroczystości był koncert historyczno- patriotyczny w wykonaniu zespołu Forteca.

Druga odsłona projektu „Promocja czytelnictwa i bibliotek” już 27 maja 2018 r. (niedziela) . Na miłośników bibliotek, od godz. 18.00 w Wolborskim Centrum Kultury i na Placu Jagiełły będzie czekało mnóstwo atrakcji. Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Antidotum Quartet, rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci, spotkanie z Szymonem Hołownią oraz występ Kamila Skickiego, wirtuoza skrzypiec, to tylko niektóre z niespodzianek przygotowanych przez organizatorów projektu. Ponadto, 27 maja na Placu Jagiełły zaprezentują się wszystkie biblioteki publiczne powiatu piotrkowskiego, w tym Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy.