Tłumacz Migam

Spotkanie z ilustratorką Iwoną Całą

14 maja uczestnicy projektu „Ale bajka!”, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy, spotkali się z Iwoną Całą, ilustratorką książek, rodowitą łodzianką. Od kilkunastu lat ilustracje Iwony Całej możemy podziwiać w książkach znanych polskich pisarzy m.in. Marcina Brykczyńskiego, Grzegorza Kasdepke, Barbary Gawryluk, Pawła Beręsewicza czy Agnieszki Frączek.

Warsztaty były doskonałą okazją do tego, aby dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, kto jest zaangażowany w proces jej tworzenia, w szczególności na czym polega praca ilustratora.  Iwona Cała zabrała ze sobą także swoje prace wykonane różnym technikami plastycznymi, które bardzo spodobały się najmłodszym. W drugiej części warsztatów dzieci musiały poradzić sobie z zadaniem wykonania ilustracji  przestrzennej techniką pop-up. Wystarczyły kolorowe kartki papieru, kredki, mazaki, nożyczki  i klej, aby powstały nietuzinkowe  prace, które  uczestnicy warsztatów zabrali ze sobą do domu.

Projekt „Ale bajka!”  współfinansowany jest przez Fundację Banku Zachodniego WBK w ramach programu grantowego  „Bank Dziecięcych Uśmiechów”.  Projekt realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy ma charakter edukacyjno- wychowawczy i zakłada przeprowadzenie warsztatów i spotkań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci zamieszkujących gminę Rozprza. Już niedługo uczestnicy projektu spotkają się z autorem książek, wezmą udział w warsztatach animacji poklatkowej, będą uczestniczyć w warsztatach drukarskich oraz  odwiedzą pracownię ceramiczną, w której  stworzą  postać z bajki.