Tłumacz Migam

Świętowali Dzień Ziemi w Szkole w Mierzynie

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

 „Żyj z przyrodą w zgodzie” - apelowali w piątek, 20 kwietnia 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Mierzynie.

Uczestnicząc w Programie Edukacji Ekologicznej „Misja emisja” realizowanym przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w Szkole Podstawowej w Mierzynie zorganizowane zostały obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Na uroczystość zaproszono wielu gości, wśród nich przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, przedstawicieli Gminy Rozprza, przedstawicieli Rady Rodziców, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Straży Pożarnej w Mierzynie. Wszystkich przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły –Agata Lipińska która przedstawiła ogólny zarys działań z zakresu ekologii i ochrony środowiska upowszechnianych w SP im. Św. Mikołaja w Mierzynie. Na tle pięknej dekoracji ekologicznej, uczniowie klasy IIIA oraz klasy VI z wielkim zaangażowaniem nagłaśniali globalne problemy Ziemi, a także zachęcali zgromadzonych gości do dbania o naszą niebieską planetę.