Tłumacz Migam

Wyjątkowa uroczystość w Gminie Rozprza

Obchody Brylantowych i Złotych Godów odbyły się 11 kwietnia br. w domu weselnym „MAXIM” w Rozprzy. Uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rozprzy - Urszula Wiśniewska.

Wójt Gminy Rozprza  Janusz Jędrzejczyk  pogratulował serdecznie Szanownym Jubilatom tak wspaniałej rocznicy oraz życzył kolejnych lat pełnych miłości i szczęścia. Następnie głos zabrał ksiądz Prałat Wiesław Płomiński – Honorowy Obywatel Gminy Rozprza, który udzielił wszystkim parom błogosławieństwa na dalszą wspólną drogę życia, podkreślając, iż związek małżeński to sakrament dwojga dusz, które się kochają.

Szczególne gratulacje za 75 lat wspólnej drogi oraz podziękowania i życzenia przeżywania dalszych lat w szczęściu i zdrowiu otrzymali Państwo Wachnik. Wart wspomnieć, iż Pan Stanisław w tym roku obchodzić będzie swoje 100 urodziny.

W dalszej części uroczystości wójt Janusz Jędrzejczyk uhonorował Złotych Jubilatów medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Zastępca wójta Gminy Rozprza Artur Cubała, Bożena Nagrodzka sekretarz Gminy oraz Bogdan Górecki skarbnik gminy przekazali na ręce zebranych gości drobne upominki oraz kwiaty. Natomiast Ksiądz Prałat Wiesław Płomiński uhonorował Jubilatów świętymi obrazkami symbolizującymi ich wspólną drogę życia.

Po części oficjalnej dzieci z Gimnazjum z Rozprzy przedstawiły pełen wzruszeń, ale również i miłości program artystyczny.