Tłumacz Migam

Dzień wagarowicza w Focusie?

Dzień wagarowicza w Focusie? Po co, kiedy można wybrać się w „Podróże marzeń” organizowane cyklicznie w ramach Turystycznego Dnia Wiosny, w naszym Gimnazjum, a którego koordynatorem od wielu już lat jest pani Elżbieta Sabaturska-Polok.
    Poznaliśmy gościnnych, silnie przywiązanych do tradycji Gruzinów. Odwiedziliśmy społeczeństwo z duszą i historią wypisaną na twarzy i razem  z nimi kołysaliśmy się w rytmie „Hawany”. Otwarci Meksykanie porwali nas do wspólnej zabawy przy Zumbie. Rodzinni  Włosi opowiedzieli nam dużo o swoim kraju, a urocze Hawajki ozdobione naszyjnikami z kwiatów zachwyciły nas śpiewem i tańcem. Ze Sławomirem, Zenkiem i Kamilem Stochem zwiedziliśmy naszą Polskę od Sopotu, przez Wadowice do Zakopanego. Wyluzowani, radości miłośnicy muzyki reggae zabrali nas na swoją roztańczoną wyspę słońca. Wybraliśmy się też za Wielką Wodę, gdzie znany i ceniony speaker telewizyjny dumnie zaprezentował nam swój, pełen kontrastów, kraj. Na zakończenie żywiołowi Hiszpanie przekonali nas do tego, że warto mieć pozytywne nastawienie do życia. 
P.S. I głodny też nikt nie był, każdy kraj przygotował pyszny poczęstunek. Jury nie miało łatwego zadania wyłaniając najlepsze prezentacje, choreografie czy wykonawców.