Tłumacz Migam

Sołtysi świętowali

Co roku, 11 marca, sołtysi obchodzą swoje święto. Ma ono na celu okazanie wdzięczności za ich pracę i rolę w społeczności lokalnej. Z tej okazji, sołtysi z terenu naszej Gminy otrzymali zaproszenie na wojewódzkie obchody tego święta.

Uroczystość odbyła się w Teatrze Wielkim w Łodzi. Przybyło na nią ponad 1200 sołtysów z całego Województwa Łódzkiego, z czego z naszej Gminy – 24 osoby. W jej trakcie Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień oraz prezes Stowarzyszenia Sołtysów uhonorowali wszystkich przybyłych gości – „Odznaką Sołtysa”. „Chcemy podziękować tym wszystkim osobom, które poświęcają swój czas na rzecz lokalnych społeczności, nie biorąc za to żadnych pieniędzy. Dlatego podczas takich uroczystości samorząd województwa łódzkiego chce w symboliczny sposób wyróżnić sołtysów i zwrócić uwagę na trud ich codziennej pracy” – powiedział marszałek Witold Stępień.

W tym dniu sołtysom z Gminy Rozprza towarzyszył wójt gminy – Janusz Jędrzejczyk. „Jestem szczególnie dumny z osób pełniących tak ważne stanowisko jakim jest sołtys. To właśnie oni są najbliżej mieszkańców, znają ich potrzeby i oczekiwania. Dzięki współpracy z sołtysami mamy możliwość dokładniej planować inwestycje i przyszłe zadania. Nasi sołtysi niosą nieocenioną pomoc w rozwoju całej Gminy Rozprza. Dziękuję im z całego serca i liczę na dalszą tak udaną współpracę.”- podsumował wójt Janusz Jędrzejczyk.