"Ożywić Pola 2014"

 

W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi 13 lutego br. odbyło się spotkanie, które zainaugurowało udział w ogólnopolskim programie "Ożywić pola 2013/2014". Jest to ósma edycja edukacji ekologicznej "Łowca Polskiego", w której szkoła bierze udział po raz drugi.  Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "Rok  trznadla". Koordynatorem programu jest Ilona Krasoń-Zdziech.

W spotkaniu uczestniczyli: Bożena Nagrodzka- Sekretarz Gminy Rozprza, Bogdan Górecki –  Skarbnik Gminy Rozprza, Elżbieta Piątek – Przewodnicząca Komisji Oświatowej, Marek Famulski – łowczy Koła Łowieckiego „Odyniec” w Piotrkowie Tryb. oraz Rafał Zarzeczny – leśniczy Nadleśnictwa Łęczno.

img_7256.jpeg

Dyrektor szkoły – Wojciech Kaczmarek powitał gości, omówił cele i formy realizacji programu, przedstawił rolę trznadli i innych wróblowatych w zrównoważonym funkcjonowaniu ekosystemów.

Wyświetlono pokaz multimedialny nt. gatunków trznadli występujących w Polsce. Następnie odbył się szkolny konkurs wiedzy przyrodniczej zorganizowany w ramach programu "Ożywić pola". Na zakończenie uczniowie kl. V przedstawili bajkę "Czerwony kapturek".

img_7313.jpeg

 

Podsumowaniem spotkania było wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów szkolnych konkursów zorganizowanych w ramach w/w programu. Nagrody zostały ufundowane przez Cezarego Szadkowskiego – prezesa Zarządu Okręgowego Związku Łowiectwa Polskiego w Piotrkowie Tryb.

img_7376.jpeg

 

Wyniki konkursów były następujące:  

  • Szkolny drużynowy konkurs wiedzy przyrodniczej

I miejsce: Krzysztof Kiełbasa (kl. VI), Bartosz Mizera (kl. V), Marlena Stępień(kl. IV)

II miejsce: Martyna Stępień (kl. VI), Kacper Krasoń (kl. V), Martyna Musiał   (kl. IV)

III miejsce: Zuzanna Wilecka (kl. VI), Adam Krasoń (kl. V), Igor Iznerowicz (kl. IV)

  • Konkurs literacki pt. „Z życia trznadla”

I miejsce: Marianna Kowal (kl. V)

II miejsce: Igor Iznerowicz (kl. IV)

III miejsce: Eliza Warda (kl. VI)

  • Konkurs plastyczny pt. „Trznadel w naturze”

KL. 0 - III

I miejsce: Filip Sobański (kl. II)

II miejsce: Daniel Zimny (kl. III)

III miejsce: Katarzyna Pierek (kl. II)

         KL. IV - VI

I miejsce: Igor Iznerowicz (kl. IV)

II miejsce: Adam Jakubik (kl. IV)

III miejsce: Zuzanna Leśniewska (kl. V)

 

 

 
Galeria