Tłumacz Migam

Droga w Janówce i ulica Lazurowa wkrótce w budowie

8 marca br. nastąpiło przekazanie firmie PEUK- wykonawcy robót, terenu budowy. Budowa drogi gminnej w miejscowości Janówka oraz ulicy Lazurowej w miejscowości Milejów, to kolejna inwestycja drogowa, na którą Gmina Rozprza otrzymała dofinansowanie w wysokości blisko dwóch milionów złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. W ubiegłym roku wybudowane zostały ulice: Słoneczna i Lipowa w Milejowie. W tym roku, jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi ruszą prace budowlane w Janówce i na ulicy Lazurowej w Milejowie. Wykonany zostanie łącznie ponad półtorakilometrowy odcinek nawierzchni wraz z zjazdami do posesji, zatoka autobusowa oraz nowy chodnik w miejscach gdzie nie występuje. Całość inwestycji wyniesie blisko 1,5 mln złotych, z czego ponad 829 tys. złotych pokryje dofinansowanie z Unii Europejskiej. Planowy termin zakończenia robót to 15 czerwca br. roku.

Budowa będzie miała duży wpływ na poprawę warunków komunikacyjnych nie tylko w samej Janówce i Milejowie, ale również w gminie i powiecie, ponieważ drogi te łączą się bezpośrednio z drogami powiatowymi oraz drogą krajową – mówi wójt Janusz JędrzejczykJednocześnie przepraszamy za powstałe w czasie prac budowalnych utrudnienia - kontynuuje wójt gminy.

Władze gminy widząc konieczność poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego corocznie inwestują w infrastrukturę drogową a ze względu na ograniczony budżet w pierwszej kolejności realizowane są inwestycje, na które istnieje realna szansa pozyskania funduszy zewnętrznych.