Tłumacz Migam

Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb. – st. bryg. mgr inż. Paweł Kardas na zasłużonej emeryturze

26 lutego br. w jednostce Państwowej Straży pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość pożegnania odchodzącego na zasłużony odpoczynek zastępcę komendanta st. bryg. mgr inż. Pawła Kardasa. Za zaangażowanie, odpowiedzialność i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu i województwa dziękowali mu strażacy oraz samorządowcy. Służba Komendanta Kardasa to niekończąca się lista zasług. Wymienić należy przede wszystkim udział w akcji usuwania skutków trąby powietrznej w Gorzkowicach, akcję przeciwpowodziową w Sulejowie oraz akcje ratowniczą po katastrofie kolejowej w Babach. Za zasługi dla całego Powiatu Piotrkowskiego, Komendant Kardas został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką ”Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa”, Brązowym medalem „Zasłużony dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotym Znakiem Związku OSP RP oraz odznaczeniami i medalami Policji i Służby Penitencjarnej.

Za dotychczasową współpracę podziękował również wójt gminy Rozprza, Janusz Jędrzejczyk, który życzył wiele radości w czasie odpoczynku, a także realizacji życiowych pasji. Już teraz wiemy, że jednym z planów komendanta Pawła Kardasa będzie dalsza działalność przeciwpożarowa, ale tym razem w roli druha ochotnika, która mamy nadzieję  przyniesie wiele satysfakcji.