Tłumacz Migam

Przeprowadzka tuż tuż

Zaplanowane, czasowe przeniesienie przedszkola do budynku szkoły podstawowej to jeden z pierwszych kroków przy budowie nowego obiektu. Jednak aby wszystko było przeprowadzone bez przeszkód, należało w pierwszej kolejności przygotować pomieszczenia w podstawówce na przyjęcie przedszkolaków. W związku z tym wyremontowano m.in. łazienki na parterze. Dokonano pełnej przebudowy. Wymieniono glazurę i terakotę, a sanitariaty przystosowano do wzrostu maluszków.  

                Część pomieszczeń na czas przeprowadzki została zaadaptowana na sale przedszkolne. Z tego powodu na korytarzach podstawówki pojawiły się, kolorowe, metalowe i zamykane na klucz szafki. Każdy uczeń będzie mógł przechowywać w nich swoje ubrania na zmianę oraz potrzebne przybory.

                „Bardzo się cieszę, że prace przebiegają planowo. Za kilka dni zostaną otworzone oferty przetargowe na budowę nowego przedszkola, księgozbiór z biblioteki został już przeniesiony w nowe miejsce, a szkoła przygotowuje  się na przyjęcie przedszkolaków.” – mówi wójt Janusz Jędrzejczyk. „Kiedy wszystkie sprawy zostaną zapięte na ostatni guzik, ruszamy z rozbiórką, a następnie z budową nowego, funkcjonalnego i pięknego przedszkola.” – dodaje.

Wcześniej:

 

Teraz: