Tłumacz Migam

Przygotowania gospodarzy do sezonu rolniczego

W środę, 7 lutego w Urzędzie Gminy w Rozprzy odbyło się comiesięczne spotkanie sołtysów Gminy Rozprza. W jego trakcie poruszono wiele ważnych kwestii dotyczących rolnictwa.

Na zebraniu poinformowano o bieżących działaniach Samorządu, a także planowanych działaniach na najbliższy czas. Informacje przedstawił wójt gminy – Janusz Jędrzejczyk.  W tym miesiącu uczestniczyli w nim także: wójt sąsiedniej Gminy  Łęki Szlacheckie – Piotr Łączny, a także Leszek Drechna – doradca Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bartoszewicach.

Sołtysi zostali zapoznani między innymi z zagrożeniami jakie wiążą się wystąpieniem Afrykańskiego Pomorem Świń, który niebezpiecznie zbliża się do województwa łódzkiego.

sołtysi 4.jpeg

Więcej informacji dotyczących zagrożeń i problemów z tym związanych w rolnictwie zostanie poruszonych w czasie szkolenia dla rolników, które odbędzie się 26 lutego 2018 (poniedziałek) w sali OSP Longinówka o godz. 10.

Sołtysi 1.jpeg

W czasie szkolenia rolnikom zostaną również udzielone informacje o zasadach wypełniania wniosku o przyznanie płatności w nowej aplikacji eWniosekPlus. Wnioski przyjmowane będą od 15 marca br. na stronie www.arimr.gov.pl.

sołtysi 2.jpeg

sołtysi 2 druga strona.jpeg

Pan Leszek Drechna poinformował również sołtysów o organizacji na przełomie marca i kwietnia uzupełniającego kursu chemizacyjnego dla zainteresowanych rolników. Kurs przeprowadzony zostanie w Urzędzie Gminy w Rozprzy. Dokładna jego data zostanie podana w późniejszym czasie.

sołtysi 3.jpeg