Tłumacz Migam

ZNAMY JUŻ FINALISTÓW GMINNYCH ZAWODÓW POŻARNICZYCH

W niedzielę,11 lutego w Szkole Podstawowej w Mierzynie zorganizowany został Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród  dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Gminne eliminacje rozgrywano w trzech grupach wiekowych.:

W I grupie wiekowej -  uczniowie  klas I – VI szkół podstawowych udział wzięło 32 uczestników. Po testach pisemnych i rozgrywkach finałowych kolejność miejsc przedstawia się następująco:

  1. Kamil Olczyk – OSP Rajsko Małe   
  2. Szymon Traliński – OSP Rajsko Małe         
  3. Maksymilian Kropiś – OSP Niechcice

W II grupie wiekowej - uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjum udział wzięło 36 uczestników. Kolejność miejsc przedstawia się następująco:

  1. Zuzanna Antosik – OSP Łazy Duże
  2. Mateusz Leśniewski – OSP Lubień
  3. Daria Idzik – OSP Janówka

W III grupie wiekowej - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych udział wzięło 34 uczestników. Kolejność miejsc przedstawia się następująco:

  1. Maciej Jaskóła – OSP Łazy Duże    
  2. Marzena Pstrokoń – OSP Łazy Duże           
  3. Sylwester Kloc – OSP Straszów

Zwycięscy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Rozprza w postaci: głośników bluetooth, smartwatchy i słuchawek. Natomiast zdobywcy pierwszego miejsca w każdej z kategorii reprezentować będą Gminę Rozprza na powiatach eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wręczenia nagród dokonał  zastępca wójta, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału  Gminnego Związku OSP w Rozprzy - Artur Cubała, wiceprezesi: Stanisław Rębeliński oraz Andrzej Matuszczyk, a także Komendant Gminny OSP – Artur Kropiś wraz z zastępcą– Krzysztofem Krasoniem. Organizatorzy Turnieju dziękują serdecznie Pani Dyrektor placówki za okazaną pomoc oraz przygotowanie szkoły do przeprowadzenia konkursu.