Tłumacz Migam

Występy artystyczne w Gminnym Centrum Kultury

21 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy odbyły się świąteczne występy artystyczne z udziałem dzieci, młodzieży oraz przyjezdnych artystów. Przed zgromadzoną licznie publicznością wystąpili: uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych przez panią Michalinę Kowalczyk oraz Kapela Góralska Ondraszki. Występy poprzedził wielki finał konkursu na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy.

Spośród ponad 50 prac, które wpłynęły na konkurs, komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do 10 lat, dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat oraz osoby dorosłe. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zdobyli : Patrycja Gniewaszewska (7 lat), Daria Idzik (13 lat) oraz Małgorzata Antoszczyk (os. dorosła). Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Część artystyczną wieczoru zainaugurowała Izabela Kwaśniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy, która złożyła zebranym świąteczne życzenia oraz zaprosiła do wspólnego kolędowania. Jako pierwsi na scenie wystąpili młodsi uczestnicy warsztatów teatralnych. Zaraz po nich, świąteczne przedstawienie zaprezentowała kolejna grupa młodych artystów. Zwieńczeniem ich występu było wspólne zaśpiewanie trzech kolęd przy akompaniamencie gitary, na której zagrał  Szymon Jeż. Ostatnim punktem  przedświątecznego spotkania był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Kapeli Góralskiej Ondraszki, która gościła w Rozprzy po raz drugi. Przybieżeli do Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Pójdźmy wszyscy do stajenki, A wczoraj z wieczora, czy Jezusa narodzonego to tylko niektóre z utworów, które w góralskiej aranżacji rozbrzmiały podczas czwartkowego spotkania.