Tłumacz Migam

Stowarzyszenie Euroaktywni z grantem Fundacji Banku Zachodniego WBK

Znane są wyniki III edycja konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK. W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta. Wpłynęło 1170 wniosków a dofinansowanie otrzymało tylko 100 organizacji.

Z nadesłanych projektów z terenu województwa łódzkiego wybranych zostało tylko 7 projektów w tym wniosek Stowarzyszenia na rzecz rozwoju regionu piotrkowskiego EUROAKTYWNI pn. "Historia łączy pokolenia",


Projekt ma na celu integrację mieszkańców przez edukację historyczną. Zostanie zrealizowany w Rozprzy w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w ramach projektu na rynku w Rozprzy zostanie ustawiona „Ławeczka Niepodległości”. Ławka stanie w miejscu gdzie ponad sto lat temu formowały się pułki Legionów Polskich.

Do współpracy przy realizacji projektu zaproszeni zostaną mieszkańcy, organizacje społeczne, lokalni przedsiębiorcy oraz Urząd Gminy w Rozprzy. Umowę darowizny z Fundacją Banku Zachodniego WBK podpisaliśmy podczas uroczystej Gali 28 listopada 2017 r. w Warszawie w Teatrze Kamienica.