Tłumacz Migam

Muzycy z Milejowa świętowali

Święta Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów oraz zespołów wokalno-muzycznych, której święto obchodzone jest 22 listopada. Natomiast w sobotę, 18 listopada swoje święto uczciła  Orkiestra Marszowo – Koncertowa z Milejowa. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Opieki Świętego Józefa, Świętej Marii Magdaleny i Aniołów Stróżów w Milejowie odprawioną przez o. Piotra Kochanowicza. Wspaniałą oprawę muzyczną w jej trakcie zapewnili muzycy z Milejowa. Niestety po raz pierwszy w wyniku decyzji Kurii nie udało się zorganizować koncertu orkiestry po zakończonej mszy.

                Dalsza część obchodów została więc przeniesiona do domu weselnego Maxim w Rozprzy, gdzie muzycy podsumowali kolejny rok działalności. Był on wyjątkowy, ponieważ orkiestra z Milejowa stała się stowarzyszeniem pod nazwą: Orkiestrą Marszowa – Koncertowa z Milejowa. W 2017 roku swój kunszt muzyczny  zespół zaprezentował w wielu miejscach Polski, ale również na Węgrzech w czasie festiwalu w miejscowości Eger, gdzie spotykał się z gorącym przyjęciem publiczności.

                Podziękowania za wkład w rozwój kultury oraz promocję Gminy Rozprza w kraju i za granicą oraz życzenia dalszej wspaniałej pracy  na ręce prezesa orkiestry – Pawła Miłaka złożyli wójt gminy Janusz Jędrzejczyk oraz przewodniczący Rady Gminy Rozprza – Tomasz Gemel.