Tłumacz Migam

uczestnicy projektu „Nie święci garnki lepią” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy udali się do Pracowni Ceramicznej Nuchna

10 listopada uczestnicy projektu „Nie święci garnki lepią” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy  udali się do Pracowni Ceramicznej Nuchna w Piotrkowa Trybunalskim, by wziąć udział w kolejnych warsztatach adresowanych do osób powyżej 60 roku życia.  

Przypomnijmy, pierwsze zajęcia  ceramiczne, podczas których powstały proste naczynia użytkowe tj. wazony, dzbanki, miski odbyły się w pięciu miejscowościach gminy Rozprza, na terenie których działają biblioteki publiczne. Wizyta w pracowni Anny Zemke była kontynuacją wcześniejszych zmagań seniorów ze sztuką ceramiczną. Uczestnicy projektu nie tylko zwiedzili profesjonalną pracownię, ale także zdobili uprzednio wykonane przedmioty. W celu nadania połysku i zwiększenia walorów estetycznych, naczynia zostały poddane procesowi szkliwienia. Po ponownym wypaleniu będą stanowiły doskonałą ozdobę każdego domowego wnętrza. Jedną z niespodzianek przygotowanych przez organizatora wyjazdu było także zwiedzanie Starego Miasta wspólnie z przewodnikiem.

                Efekty pracy uczestników warsztatów będzie można podziwiać 15 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy podczas  spotkania wieńczącego  realizację projektu “Nie święci garnki lepią”. Organizatorzy projektu: Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy. 

DSC01385.jpeg

logo projektu.jpeg