Tłumacz Migam

Pierwsza pomoc przedmedyczna w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi

W dniu 24 października 2017r.w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi uczniowie spotkali się ze strażakami: Krystianem Włodarczykiem, Mariuszem Olczykiem oraz Jarosławem Sobańskim z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi.

                Strażacy przeprowadzili zajęcia w dwóch grupach 0-III oraz IV-VII. Celem zajęć były zasady udzielania pierwszej pomocy m.in.: zawiadamianie o zdarzeniu, przypomnienie numerów alarmowych, pozycja boczna ustalona oraz resuscytacja poszkodowanego. Uczniowie mieli okazję przećwiczyć pozycję boczną ustaloną  na swoich kolegach oraz sztuczne oddychanie na Manekinach Mini Anne  pod czujnym okiem strażaków. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie  brali udział w spotkaniu.

                 Strażacy przedstawili także osiągnięcia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Stara Wieś dziewcząt i chłopców, która zajęła I miejsce(sekcja dziewcząt 12-16lat) i II miejsce(sekcja chłopców 12-16lat) w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP w Rozprzy oraz I miejsce (sekcja chłopców) i II miejsce(sekcja dziewcząt) w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Szydłowie.