Tłumacz Migam

Film „Ostatnia rodzina” i spotkanie z charakteryzatorką Anną Gorońską w Rozprzy

 

Film „Ostatnia rodzina” to triumfator i zdobywca Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2016r. Znakomity scenariusz historii opartej na faktach, podparty grą wybitnych aktorów i wyśmienitymi zdjęciami. Na ekranie zobaczymy m.in. Andrzeja Seweryna, Dawid Ogrodnika, Aleksandrę Konieczną, czy Andrzeja Chyrę.

Fabuła poświęcona jest życiu i twórczości rodziny Beksińskich. Historia Zdzisława – cenionego malarza i  jego syna nacechowana jest serią dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń. Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni 28 lat, a fabuła koncentruje się na warszawskim okresie życia rodziny Beksińskich. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia podejmują walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Projekcja filmu w niedzielę 22 października o godzinie 18:00 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Po filmie niepowtarzalna okazja do spotkania i rozmowy z Anną Gorońską – cenioną polską charakteryzatorką („Karbala”, „Służby specjalne”, „U Pana Boga w ogródku”). Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki o kulisach powstawania filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.

Polska Światłoczuła to działający od 2011 roku projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu prezentację najlepszych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na naszej stronie internetowej: http://polskaswiatloczula.pl/

OSTATNIA RODZINA finalny plakat.jpeg

0001.jpeg